Jak dla dzieci jest najlepsza herbatka?

Jak dla dzieci jest najlepsza herbatka?
  • Najpopularniejszy napój

  • Nie da się ukryć, że herbata jest bez wątpienia napojem jednym z bardziej popularnych. Dla wielu osób parzenie herbaty zielonej, czarnej, białej czy też czerwonej to swojego rodzaju pewien rytuał. Poza smakowymi wrażeniami, liście herbaty dostarczają dla naszego organizmu masę korzyści. Czy herbata się jednak nadaje dla osób najmłodszych?

    Plusy picia herbatki przez dzieci

  • Herbatka dla dzieci są dostępne na rynku. Jednak czy są bezpieczne dla naszych maluszków? Okazuje się, że znajdziemy takie, które uspokajają, pobudzają, łagodzą rozstroje żołądka, łagodzą bóle gardła jak i także takie, które po prostu świetnie smakują. Wśród dolegliwości dzieci, które są leczone herbatkami należy chociażby niepokój. Okazuje się, że coraz więcej dzieci doświadcza niepokoju i z roku na rok ta dolegliwość dotyka coraz młodszych osób. Jeśli nasz maluszek odczuwa stres, to herbata naprawdę skutecznie ukoi nerwy dziecka. Wśród napojów, które pomagają malcowi zestresowanemu znajdziemy ziołowe napary takie jak melisa czy też rumianek. Czarna herbata również będzie miała uspokajające właściwości, jednak pod warunkiem, że parzymy ją dłużej niż trzy minuty.Herbatki dla dzieci łagodzą także kolkę. Nawet dzieci najmłodsze mogą odczuć pewnego rodzaju korzyści, które wynikają z picia herbaty. W poradzeniu sobie z kolkami najlepszy jest rumianek, koper włoski oraz mięta. Matka, która karmi piersią może wypić filiżankę napoju nawet trzy razy dziennie czy też rozcieńczyć herbatkę oraz podawać maluszkowi zakraplaczem.Nie możemy także zapominać o tym, że herbatki także pomagają na zaparcia. Na dolegliwość tę skuteczna jest herbatka z siemienia lnianego. Nasiona zalać należy wrzątkiem oraz odstawić na jakieś kilkanaście minut, aż napój będzie mniej więcej konsystencji kisielu. Aby chętniej dziecko wypiło tę miksturę, należy ją wymieszać z owocowym sokiem. Lek raz dziennie podawany dziecku powinien zwalczyć problem w ciągu doby czy też maksymalnie dwóch.

    Podczas choroby także należy maluszkowi podawać herbatę. Na gardło bolące będzie najlepsza herbata z lekarskiego prawoślazu lub też z wiązu. Gdy występuje dodatkowo przekrwienie błony śluzowej gardła, to przygotować można napój z podbiału czy też z lukrecji. Należy pamiętać jednak, aby nie podawać maluszkowi napoju dłużej niż przez kolejne trzy dni, a lukrecja nie powinna spożywana być przez dzieci z ciśnieniem tętniczym wysokim. Poza tym herbata miętowa hamuje kaszel jak i także udrażnia drogi oddechowe. Warto ją podawać przed snem, aby móc ułatwić maluszkowi zaśnięcie.

    Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Bartek